Blistry - projektowanie i osprzęt

Zamysłem i celem opakowania (blistera) jest jak najlepsza prezentacja artykułu oraz ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni sprzedażowej, poprzez zawieszenie opakowania na haku. Zadaniem paletek, tacek i wszelkiego typu prezenterów jest stabilizacja asortymentu w transporcie i jego ekspozycja w punktach sprzedażowych. Wspólnym mianownikiem opakowań termoformowanych z folii jest plastyczność przetwarzanego materiału, pozwalająca na precyzyjne dostosowanie kształtu opakowania do potrzeb pakowanego asortymentu. Materiał pozwala na dużą dowolność w zakresie zastosowania kształtów kulistych, zaokrąglania ostrych kątów i indywidualizację opakowania. Istnieje również wiele typów i konfiguracji opakowań foliowych i kartonowo-foliowych. Te możliwości są często niedoceniane w fazie projektowania, a z reguły nie generują dodatkowych kosztów względem zastosowania prostych rozwiązań.

Po rozenaniu potrzeb Klienta, rozpoczynamy fazę projektowania blistrów. Stanowi ona konfrontację wizji opakowania, z możliwościami technologii termoformowania i budżetem przeznaczonym na dany projekt. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego materiału i wykonanie ekonomicznego z punktu widzenia rodzaju i wielkości produkcji osprzętu. Jako producent blistrów często proponujemy niestandardowe rozwiązania, pozwalające na uzyskanie efektu, na którym Klientowi zależy: obniżenie kosztu produkcji, unifikacja opakowania dla wielu rodzai asortymentu, podniesienie walorów estetycznych, natychmiastowa dostępność.

Etap projektowania blistra zazwyczaj zajmuje od 3 do 6 tygodni. Jest to zależne od stopnia skomplikowania opakowania. Na podstawie otrzymanego od Klienta asortymentu, wykonany zostaje jednosztukowy prototyp formy. Opakowanie próbne wykonane z prototypu jest przedstawiane Klientowi do akceptu kształtu i zamysłu opakowania. Następnie wykonywana jest na ploterze CNC pełnoformatowa forma aluminiowa, wykrojnik i w przypadku usługi kompleksowej zgrzewadła. Projekt jest gotowy do wejścia w etap produkcji.      

forma - blister forma wyformowany blat blister wykrojnik blister zawieszka wykrojnik